KAYÜ Rektörü Karamustafa, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

KAYÜ Rektörü Karamustafa, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

KAYÜ Rektörü Karamustafa, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle basın mensuplarıyla yemekli sohbet toplantısında bir araya geldi.

Özel bir restoranda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Genel Sekreter Doç. Dr. Semra Aksoylu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ile yazılı ve görsel basının temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Etkinlikte yapılan konuşmalarda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Kayseri Üniversitesi hakkında da bilgiler veren Rektör Karamustafa, “Kayseri Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi gibi şehrimizin, ülkemizin büyük ve köklü bir yükseköğretim kurumunun içinden doğmuştur. Bu manada bu şehrin adını taşıyan üniversitemiz de en kısa zamanda hak ettiği yere gelecek ve geliyor da. Anahtar kavramlar ile özetleyecek olursak. Biz 16 aylık süreçte neler yaptık. Belki bunlar yapıldıktan sonra basit süreçler gibi görünüyor ama. Bir kere üniversitenin logosu yoktu, logosundan başladık. Üniversitenin kampüs alanı yoktu. Burada Kayseri‘deki tüm siyasilere, yerel yöneticiler, bakanlarımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Valimize şükranlarımı sunuyorum. Onlarında destek ve yardımıyla kampüs alanımızı belirledik. Rektörlüğümüzü ve okullarımızı 15 Temmuz Yerleşkesine taşıyacağız. Bu konuda Erciyes Üniversitesi ile mutabık olduk. Tabi ki bu taşınma süreci iyi bir planlama ile gerçekleşecek. Taşınma sürecini eğitim- öğretimin olmadığı Eylül’den önceki süreçte Allah izin verirse tamamlayacağız. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Erciyes Üniversitesi’nin 15 Temmuz yerleşkesi olan yer, üniversitemizin ana yerleşkesi olacak. Biz hep şunu hayal ettik ve şunu düşündük. Kayseri şehrinin adını taşıyan bu üniversitenin 20 yıl, 30 yıl sonrasının tasarlanmasının sorumluluğunu üzerimizde hissettik. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

Kayseri Üniversitesi’nin stratejik planının da çıkarıldığını belirten Rektör Karamustafa, “Stratejik Planımızı çıkardık. Bu çok önemliydi. Plan olmadan hiç bir şey olmuyor. Elbette eksiği vardır. Elbette revizyona muhtaçtır. Ama Allah’a şükürler olsun, 16 yeni üniversite kuruldu. Bu yeni kurulan üniversiteler arasında stratejik planını hazırlayan 7-8 üniversiteden birisiyiz. Bundan da Rektör olarak çok büyük mutluluk duymaktayım. Onun dışında ERASMUS belgemizi aldık. Organize Sanayi Bölgelerinde Meslek Yüksekokulu kurmak istiyoruz. Bazı şeylerin fikir aşaması oluşuyor, ama hayata geçmesi zaman alabiliyor. O yüzden bunlar ile ilgili fikir aşamasından eylem aşamasına dönüşebilecek süreçleri de çok şükür tamamlamış olduk” diye konuştu.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ise ev sahipliğinden dolayı Rektör Karamustafa’ya teşekkür etti.

  1. “Kayseri bugün 4 üniversite ile Anadolu’daki önemli birkaç şehirden birisi. Bu manada 4 üniversitemizde yaklaşık 70 binin üzerinde öğrenci var. Bunların hem şehirle entegrasyonu, hem de 4 üniversitemizin de medya kuruluşlarımıza haber kaynağı olması nedeniyle rektörlerimizin basın camiası ile fevkalade iyi ilişkileri var. Bu ilişkilerin 2020 yılında da artarak devam edeceğinden şüphem yok” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, kamuoyunun bilgilendirilmesinde vermiş oldukları hizmetlerden dolayı tüm basın çalışanları adına Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’ya plaket takdim etti.

Yorumlar