Hami KIRANATLIOĞLU

Yazar

(♥ KAYSERİ LİSESİ'nde okudu... ★★★★★)
 

SESSİZ ŞEHİR...
 


 

Bu güzel şehirde doğmuş, büyümüş, okumuş, çocukluğunu, gençliğini yaşamış, aşa ve tecrübeye gelmiş biri olarak, üç yıldan beri Face ve Kayseri Yeni Haber Gazetesindeki köşe yazılarımla, ‘Şehrin Sesi’ rumuzuyla, şehrimiz sorunları, ülkemiz sorunları, her yaş ve kesimden, meslekten insanlarımızın sorunları konusunda yazılar yazıyorum, çözüm önerilerimi büyük bir titizlikle yaptığım araştırmalara da dayanarak dile getiriyorum. Kayseri'mizin daha yaşanılabilir bir şehir olması konusunda da öneriler ve eleştirilerimi anlatmaya çalışıyorum. Şimdi de izninizle sitemlerimi iletmek istiyorum.
1- Sitemim var, ülke ve gelecekleri ile ilgili sorunlarını öngöremeyen, kendilerini bekleyen tehlikeli günlerin farkında olmayan, üniversiteyi kazanınca her şeyin güllük, gülistanlık olacağını düşünen, % 30’ları geçen işsiz üniversite mezununun olduğunu fark etmeyen gençlere ve velilerine.
2- Sitemim var, esnafa, tüccara, üreticiye, sanayiciye ve onların temsilcileri olup haklarını savunmayan oda başkanlarına.
3- Sitemim var, ömrünün son döneminde geçim sıkıntısı ile boğuşan, 5+5 zamla avunan emekliye, EYT mağdurlarına.
4- Sitemim var, KPSS de 98 puan alıp, mülakatta 50 alanları torpille işe alanlara, kapıda güvenlikçi olarak işe alınıp, liyakate bakılmaksızın, genel müdür veya genel müdür yardımcısı yapan, kuruluşları ile ilgisi olmayanları, yardımcı veya daire başkanı yapan, belediye başkanlarına, siyasetçilere.
5- Sitemim var, seçimler öncesi verdikleri sözleri tutmayan siyasetçilere, ne kadar borçlu olduğu açıklanmayan, nerelere ne kadar harcamalar yapıldığını açıklamayan, şeffaf belediyecilik yapmayıp, rantsal belediyecilik yapanlara ve tüm bunlar yıllardır tekrarlanmasına rağmen ilkel, fanatik bir düşünce ile aldatıldığını bile bile oy verenlere.
6- Sitemim var, başta muhalefet il başkanları, milletvekilleri olmak üzere tüm siyasetçilere, bu şehrin derdiyle dertlenmeyen, iller rekabetinde geri bıraktıran, devlet yatırımlarından pay almakta iller sıralamasında 70. sıraya düşüren tüm siyasetçilere.
7- Ve son olarak da, kendi sorunlarına, şehrimizin sorunlarına, şehrimizin ve torunlarımızın geleceğine sahip çıkmayan, Face arkadaşlarıma, cesaretle sorunları dile getiren arkadaşlarımızın yazılarını beğenmeye, paylaşmaya, yorum yazmaya korkan dostlarımıza sitemim var!