TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE HAYATA GEÇİRİLEN GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ KAYSERİ’DE

TOBB ve Beko Girişimci Kadınların Yanında Olmayı Sürdürüyor

TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE HAYATA GEÇİRİLEN

GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ KAYSERİ’DE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshowun onuncu durağı Kayseri oldu.

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında TOBB ile gerçekleştirilen roadshowun onuncu durağı Kayseri’de konuklara Beko 100 Kadın Bayi projesinin detayları aktarıldı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun onuncusu Kayseri Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tuğbahan İlgü, Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Programda Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında, insanların birbirlerine bağlılığına dikkat çekti. Günseli Özen, “Kadınlar olmasaydı ne olurdu? Buna cevap olarak verebileceğimiz o kadar çok şey var ki... pandemiden önce erkekleri yakalamak için, 100 yıla şimdiyse 127 yıla ihtiyacımız var. 2020’de TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıkoğlu, Ülkemizin kadınlarını kurumsal olarak birleştirerek ekonomik hayata davet etme hareketini başlattı. Sayın Başkanımızın vizyonu doğrultusunda kadınları toplumda bir araya getirmek üzere çalışıyoruz. Birbirimize bağlı olmak, birlikte hareket etmek için pek çok proje yürütmekteyiz. Çünkü sizi bulunduğunuz yerden daha ileriye götürmeyi, ekonominin çarklarını hep beraber daha güçlü çevirmeyi istiyoruz. Kadınlara ayrıcalık tanınsın değil derdimiz. Derdimiz, hep beraber çarkları daha güçlü çevirebilmek için bir arada olmayı sağlamak. Beko 100 Kadın Bayii ve Girişimin Kadın Kahramanları Proleri’de bu düşünceyi gerçek kılmak için hayata geçirildi” dedi.

TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tuğbahan İlgü, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Kadınların hayatın her alanında olması çok önemli. Bu amaçla, kadınlarınızın birer Beko bayisi olmasına katkı sağlamak istiyoruz. TOBB Kadın Girşimciler Kurulu olarak kadınların iş hayatında daha etkin bir şekilde yer alması için pek çok seminer ve eğitim programları düzenliyoruz. Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için çaba sarfediyoruz. Kadın girişimcilerimizin daha inovatif ve katma değerli projelerde yer almaları için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Şehrimizdeki kadın girişimcilerimize yürütmekte olduğumuz projeler sayesinde pek çok fırsat sunuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da kadın girişimcilerimizin hayatına dokunmaya devam edeceğiz” dedi.

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerle Kayseri’de olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen İç Anadolu’nun girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Tüm bölgeleri kapsayan Girişimin Kadın Kahramanları Projesi eğitim toplantıları 2021 Aralık’a kadar sırasıyla; Gaziantep, Antalya, Karabük, İzmir, Çanakkale ve Düzce’de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle devam edecek.

Yorumlar