Başkan Büyükkılıç, Ticaret Odası Meclisi’nin konuğu oldu

 

“ŞEHRİMİZİN DEĞERLERİNİ KORUMAKLA HEPİMİZ YÜKÜMLÜYÜZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası’nın Meclis Toplantısı’na katılarak şehirle ilgili düşüncelerini ve Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını paylaştı. Konuşmasında şehirdeki birlikteliğin önemini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, her kurum ve kuruluşun böylesi değerleri korumakla yükümlü olduğunu belirtti.

“BAŞKANIMIZIN YANINDA DİMDİK DURUYORUZ”

Kayseri Ticaret Odası Meclisi’nde konuşan Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a şehre verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Başkan Büyükkılıç’ın iktidarın önemli isimlerinden olduğunu dile getiren Gülsoy, hükümet odaklı beklentilerini dile getirerek, “Başkanım siz partinin en etkili ismisiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızla 25 yıl önce aynı dönemde il başkanlığı yapmış, partinizin sevilen ve takdir edilen kişilerindensiniz. Bugüne kadar Başkanımız odalarımızdan gelen her makul talebe başını açıp koşuyor ve kapısı bize her zaman açık. Şehrimize yapacağı her hizmette yanında dimdik duruyoruz. Bundan sonra da durmaya devam edeceğiz” dedi.

“BİRLİKTE OLMANIN BEREKETİNİ YAŞIYORUZ”

Ticaret Odası Meclisi’nde yaptığı konuşmaya Kayseri’deki birlikteliğe vurgu yaparak başlayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri birlikte olmanın bereketini yaşıyor. Bu ortamı koruma ve zedelememe konusunda her kurum ve kuruluşa sorumluluk düşüyor. Biz şehrimizi seviyoruz ve Kayseri’mizin değerlerini korumakla hepimiz yükümlüyüz” diye konuştu.

“İDDİALI VE ÖNEMLİ BİR PROJE”

Toplantıda, kısa süre önce göreve gelen Kayserigaz ve KASKİ Genel Müdürlerini de KTO meclis üyelerine tanıtan Başkan Memduh Büyükkılıç, daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 150’inci yılına da vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, 150. Yılda yapılacak projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hava İkmal Millet Bahçesi’nin iddialı ve önemli bir proje olduğunu ifade eden Büyükkılıç, Hava İkmal Millet Bahçesi’ni çok önemsediklerini dile getirerek bu konuda destek verenlere teşekkür etti.

RAYLI SİSTEM HATLARI GELİYOR

Yeni raylı sistem hatlarıyla ilgili de açıklamalar yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “6,8 kilometrelik Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Hattı’nın yapımı için engelleri aştık. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ihaleye hazırlanıyor. İhale sürecinin hızlanması için çalışıyoruz. Yaklaşık 300 milyon TL’ye mal olacak bir proje. Talas Anayurt Hattı’nın yapımı için de İslam Bankası’ndan kredi sağlandı. İhale süreciyle ilgili çalışmaları hızlandırıyoruz.”

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hızla devam ettiğini, Beydeğirmeni Besi ve Hayvancılık Bölgesini de ortak aklı harekete geçirerek hızlandırdıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Engelsiz Çocuk Evi, Yaşlı Yaşam Merkezi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Beyazşehir Sosyal Yaşam merkezi, Terminal Katlı Kavşağı, İnönü Parkı düzenleme çalışmaları, İtfaiye Hizmet Binası, Hulusi Akar Bulvarı ve 15 Temmuz Caddesi kavşağında yapılan çalışma, Şehir Hastanesi önündeki üç yapraklı yoncaya ilave edilen dördüncü yaprak, 15 Temmuz Bulvarı, yaya üst geçitleri, yenilenen yollar, Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Kayseri Kalesi'nin kültür sanat merkezine dönüştürülmesi, kültür, sanat ve spor çalışmaları, Taşhan’da çıkarılan fosiller ve turizme yönelik çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi.

“CAMİİ KEBİR’İN ETRAFI AÇILACAK”

Ticaret Odası Meclis Toplantısı’nda yapılacak projelerle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Memduh Büyükkılıç, Camii Kebir Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tespit ve değerlendirme çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Projenin TOKİ ile işbirliği halinde yapılacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Rezerv alan belirlendi. Proje ile Camii Kebir’in etrafı açılacak ve bölgedeki Camii Kebir ile diğer tarihi eserler ortaya çıkacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi kütüphaneler ve müzeler şehri yapma yönündeki çalışmalardan, verimliliği artırmak için açacakları çiftçi akademisinden ve Tavlusun’da yapılacak kentsel tasarım projesinden de bahsetti. Yeni hobi bahçeleri, Kayseri’yi turizm şehri yapma çalışmaları ve ilçelere yapılan yatırımlarla ilgili de bilgiler veren Başkan Büyükkılıç, sözlerini “Kayseri bizim sevdamız” ifadesiyle tamamladı.

Yorumlar