KTO Meclis Üyesi Abdullah Kemal Zorlu: "TALAS OSMANLI SOKAĞI FUHUŞ YUVASI!"

Kayseri Ticaret Odası(KTO)'nın Eylül Ayı Meclis Toplantısında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Kayseri, komşu illeriyle beraber ticaretin merkezi" dedi.

Düzenlenen meclis toplantısına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, Kayseri Gaz Genel Müdürü Dinçer Akbaba ve oda üyeleri katıldı.

KTO'nun meclis salonunda gerçekleşen Eylül ayı meclis toplantısından sonra başkan Büyükkılıç, KTO Başkanı ve diğer davetliler ve meclis üyeleriyle birlikte yemeğe geçtiler.

Sohbet ortamında geçen yemekten sonra yemek esnasında ve sonrasında da  meclis üyeleri başkan Büyükkılıç'a sorularını yöneltmeye devam ettiler.

Bu esnada KTO Meclis üyelerinden Abdullah Kemal Zorlu isimli işadamı yada esnaf üye başkan Büyükkılıç'a Talas'ta bulunan ve eski  Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nun belediye başkanlığından önce açılmış olan "OSMANLI SOKAĞI" ile ilgili   çok ilginç bir şikayet ve iddialarda bulundu.

Meclis üyesi Abdullah Kemal Zorlu konuşmasında şöyle dedi:

 "Sn. Başkanım bir Talaslı olarak Talas'ta bulunan ve ilk açıldığında orada sadece bir takım esnaflara kazanç sağlamak amaçlı dükkanlar olacağı söylenen ama sonradan GİTAR ÇALANLARDAN, ÇALGICILARDAN tutun da müzik yapılıyor kisvesi altında orada bulunan kafelerde neler döndüğünü lütfen gelin sizin görmenizi istiyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Uyuşturucu kullananlar mı dersiniz Osmanlı Sokağı fuhuş yuvası resmen...."

EDİTÖRÜN YORUMU:

Kayseri'nin artık belediye başkanlarının zikrettiği gibi "HUZUR ŞEHRİ" olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu meclis üyesi beyefendinin varsayalım ki ithamlarında doğruluk payı olsa bile herhangi bir rahatsızlık veren bir durum varsa bunun müsebbibi ve muhatabı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olmasa gerek. Sn. Başkan da o esnada ne diyeceğini bilememiş olmalı ki "Bir gece yarısı baskını da oraya yapalım?!" gibi bir cümle kurdu.

Ama başkan Büyükkılıçtan önce herhale bu kentin Valisi, Emniyet Müdürü ve Talas'ın Kaymakamı  vardır "Hey ne oluyor orada?!" diyecek!

Sabah Ahıskalı Basın Yayın olarak ilk önce Talas eski Belediye Başkanı  Palancıoğlu'nun özel kalemi Mustafa beyle konuyu paylaştığımda "Jale hanım Osmanlı Sokağı Sn. Palancıoğlu'nun başkanlığından önce kurulmuştur ve Talas Kaymakamlığı ve valılık emniyet birimlerinin burası ile toplantılar yaptığını biliyoruz." şeklinde yorum yaptılar. Henüz Talas Kaymakamı Zekeriya Güney tarafımıza dönmedi. Burada amaç doğru biçimde haber almak ve çok çirkin ithamlarla  orada bulunan insanları zan altında bırakmadan önlem almaktır.

Bize göre bu tarzda bir yorum orada bulunan ecdadımızın yaşadığı bu güzelim tarihi dokuya da büyük bir saygısızlıktır. Hiç şüphesiz emniyet ve Talas Kaymakamlığı gerekli çalışmaları başlatacaktır.

Zamanın yöneticileri Osmanlı Sokağı'nı açarken sırf burada bir hareketlilik olsun diye ruhsat konusunu önemsememiş böylece işyerlerinin ruhsatsız çalıştırılmasına ön ayak olmuşlardır. Burada bulunun ruhsatsız işyerleri ile ivedilikle bu konu kapsamında yeniden değerlendirmeye alınması kaçınılmazdır.

KTO da meclis üyesi olmadan nasıl konuşurken ağzından çıkanı iki kere düşünerek konuşan bu bir şekilde meclis üyesi olmuş isimler bu sorumluluğun farkına varıp her düşündüklerinin doğru olamayabileceğini bilip ölçüp tartıp ona göre konuşmalıdırlar.
 

ALINTIDIR

Sene 1899. Kapının hemen üzerinde bu tarih yazılı. Artık kapanmayan bir kapısı var, üzerine öylece tutturulmuş bir kilit... Penceresi eskiden nice hüznü görmüş gibi kırık. Kapı önü yol. Az biraz yokuş fotoğrafın eğik görünmesi ondan. Duvarları taştan. Konuşsan içinde güzel bir kalp olan sert yüzlü adam gibi. Evin içerisi kaç göz odaydı bilmem ama yaşanmışlık olduğu kesin.
Tarihe göz atmak , geçmişe selam vermek isterseniz Osmanlı Sokağı'na uğramalısınız

Yorumlar